Як вибрати випалювач по дереву для початківця

Перший набір для випалювання початківцям може бути як примітивно простим, так і багатофункціональним. Багато майстрів вважають що ідеальним варіантом для навчання і для початку роботи буде випалювач для м'якої деревини. Але як його правильно вибрати і на що звернути увагу при виборі?

Як вибрати свій перший набір для пірографії

Всі прилади для випалювання по дереву (пірографи) діляться на два основних типи:

  1. Дротовий пірограф (с мягким дротовим пером)
  2. Пирьевий пірограф-паяльник (з твердим пером).

І щоб вибрати який прилад більше підійде для первых робіт дитині або початківцю випалювач чи паяльник різниця повинна бути максимально зрозуміла.

Дротяний випалювач чи твердий – в чому різниця?

Щоб зрозуміти різницю між цими видами приладів треба знати характеристики функціональність і сферу використання кожного з них:

Випалювач-паяльник

Зовні прилад максимально ідентично схожий на простий паяльник, тому і така у нього назва. Деякі майстерні по роботі з деревом рекомендують купити паяльну станцію і адаптувати її під пірографію. Але це варіант для професійної роботи а не для початківця. Сам пірограф конструктивно складається з наступних елементів:

  1. Рукоятка оснащена вбудованим в корпус нагрівальним елементом.
  2. Змінний наконечник.
  3. Шнур живлення.

Паяльниковий різновид пірографів максимально зручний для створення легких малюнків на дощечках, ним можна робити силуєтні малюнки, портрети і наносити надписи. Завдяки твердому випалювальному «жалу» такий випалювач здатен «малювати» чіткі лінії різних типів заглиблення. В комплекті до паяльникового пірографа завжди йде декілька змінених жал різної товщини і конфігурації, і при покупці можна самостійно вибрати які насадки потрібні початківцю. Це найкращий набір для випалювання початківцям які тільки вчаться малювати по дереву.

Переваги:

  1. Комплектація доповнена великим різновидом насадок для робіт з деревом м'яких і твердих порід, також в комплекті можуть бути присутні жала для роботи по шкіряних виробах, по пробкових і по пластику.
  2. Нагрівальні елементи максимально стабільні, вони рідко перегорають і не потребують частої заміни.

Недоліки:

  1. Відсутність функції регулювання робочих температур.
  2. Не дуже зручна ручка.
  3. Іноді шнур живлення короткий, що впливає на комфортність роботи.

які насадки потрібні початківцю

Дротяний пірограф

Пірограф з «петлею» розжарювання має більше функціональності, але і коштує він дещо дорожче ніж паяльниковий випалювач. Такий прилад підійде для виконання як простих робіт з деревом так і для нанесення складних малюнків які вимагають в роботі різної регуліровки випалювання. Робоча потужність випалювача для новачка у цього прилада досить висока, а тому працювати з ним дитина можна лише під наглядом дорослого, як того вимагає офіційна техніка безпеки випалювання дерева.

Модифікація: блок управління з функцією зниження потужностей, зручна рукоятка, шнур для з'єднання з блоком і шнур живлення від мережі.

Переваги:

  1. Швидко нагрівається і швидко охолоджується.
  2. Має зручну функцію регулювання робочих температур.
  3. Може використовуватися для виконання професійних робіт з випалювання.

Недоліки:

  1. Коштує дорожче ніж паяльниковий випалювач, але якщо купити випалювач по дереву для постійної роботи то це кращий варіант..
  2. Часте перегорання елементу випалювання (петлі розжарювання).

Насправді незважаючи на широкий функціонал такого випалювача і на його популярність у професійних пірографів він не підходить тим хто тільки знайомиться з техніками як навчитися випалювати візерунки.

потужність випалювача для новачка

На що звернути увагу при виборі

Підбираючи випалювачі для початківців огляд потрібно починати з урахуванням того факту для дорослого купується він чи для дитини. Справа в тому що різні випалювачі від різних брендів мають свої особливості модифікаційної будови. І щоб при навчанні початківець працював максимально комфортно йому треба щоб ручка випалювача зручно лежала в руці. Дуже довга і тонка рукоятка не підійде для дитини — маленька ручка не зможе надійно тримати “паяльник” і може отримати травму під час роботи. Також варто звернути особливу увагу і на товщину цього елементу. Занадто товста ручка-тримач не поміститься в дитячій долоні і працювати дитина просто не зможе.

Друге на що варто звертати увагу це розміщення захисних кілець на пірографі. Такі кільця захищають шкіру рук від впливу високої температури і їх повинно бути як мінімум два.

Якщо є вибір то краще брати випалювач з регулюванням температури, він більш зручний для використання. Крім того з таким пірографом можна виконувати і більш прості роботи по дереву і більш складні. Прості бюджетні випалювачі по дереву рідко мають таку функцію, але деякі бренди все ж таки випускають паяльникові пірографи з функцією регулювання температур.Вибрати ідеальний для навчання чи роботи випалювач по дереву можна в каталогах https://radio-shop.com.ua/uk інтернет-магазину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *